Mokyklos istorija Pamokų laikas

Kalėdinis stebuklas


Džiugiai nusiteikę šerkšnotą gruodžio 21d. rytą išsiruošėme į Kauną, kur laukė susitikimas su Kalėdų seneliu. Į kelionę vyko 1-5 klasių mokiniai ir jų mokytojos.


            Rotušės aikštėje žavėjomės smaragdine egle, pasipuošusiu miestu. Pasidžiaugėme  prakartėle ir Trijų Karalių skulptūromis. Neišdildomus įspūdžius paliko T. Ivanausko zoologijos muziejus. Vėliau keliavome į lėlių teatrą. Mažojoje salėje žiūrėjome Andersono kūrinių motyvais sukurtą lėlių spektaklį“ Kai krenta žvaigždė“. Tuo metu į susitikimą su vaikais atvyko Kalėdų senelis. Belaukdamas  gretimoje salėje jis užmigo, todėl pasibaigus spektakliui su pasakų fėja ėjome jo tyliai tyliai žadinti. Kalėdų senelis buvo nepakartojamas! Jis taip visus linksmino, kad vitamino C mums tikrai nepritrūks. Pakviesti vaikai kartu vaidino, žaidė su „sniego“  kamuoliukais. Kalėdų seneliui išvykus, kartu su fėja apžiūrėjome įspūdingą lėlių teatro muziejų.


 Ši kelionė ir susitikimas neišblės iš mūsų atminties. Vaikų širdelėse sužibo Kalėdinė žvaigždė.


Pradinių klasių mokytojos


O. Mickevičienė, R. Kriaučiūnienė


Žaiginio Pranciškaus Šivickio pagrindinė mokykla


 


KŪRYBINIŲ DARBŲ KONKURSAS „ANGELO ŽINIA“


 Adventas- tai laikas, kai norisi aplink save skleisti gėrį, apmąstyti, pradžiuginti.


Pradinių klasių mokytojos, įkvėptos respublikinio mokinių kūrybinių darbų konkurso idėjos, nutarė savo mokykloje suorganizuoti priešmokyklinės ugdymo grupės ir 1-4 klasių mokinių kūrybinių darbų konkursą ,,Angelo žinia“. Mokiniai galėjo pristatyti konkursui piešinius arba erdvines skulptūras. Lapkričio mėnesį klasėse ir namuose kartu su tėveliais vaikai kūrė savo angelus. Mokytojai stengėsi pasiūlyti kuo originalesnę idėją, darbo atlikimo techniką. Norėjome, kad kiekvienas patirtų kūrybinį džiaugsmą.


Gruodžio 1 d. mokyklos koridoriuje buvo atidaryta darbų paroda. O kokių nuostabių angelų sukūrė mokiniai! Savo darbus konkursui pristatė 41 mokinys, kai kurie net po keletą.


Mokytojų komisija vertino kiekvieną darbą balais. Susumavus rezultatus, paaiškėjo po 3 nugalėtojus iš kiekvienos klasės. Jiems buvo įteiktos direktoriaus padėkos ir dovanėlės.


Džiaugiamės, kad paskleidėme mokykloje Advento dvasią, kad dovanojome po mažą dalelę džiaugsmo kiekvieno širdžiai, kad mokinių sukurti angelai atnešė ant savo baltų sparnų gerąją žinią visai mokyklos bendruomenei.


Daiva Eizintienė, Žaiginio Pranciškaus Šivickio


pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja, konkurso koordinatorė


  


Konkursas „Už Raseinių ant Dubysos“


       Žaiginio Pranciškaus Šivickio pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo Dubysos regioninio parko direkcijos skelbtame rašinių, piešinių ir fotografijų konkurse „Už Raseinių ant Dubysos", kuris yra skirtas Tarptautiniams miškų metams. 2011-ieji - Tarptautiniai miškų metai, todėl konkurso darbų temos buvo apie mišką, žmogaus ir miško santykį, miško teikiamą naudą.


       Mūsų mokyklos mokiniai piešė ir fotografavo gamtą. Savo piešiniais visus džiugino Monika Brazaitė, Giedrė ir Audra Musteikaitės, Snieguolė Lukenskaitė, Kristina Mikniūtė ir kiti vaikai.


 Geriausi darbai buvo pateikti dalyvauti šiame konkurse ir labai džiugu, kad mūsų mokyklos 10 klasės mokinė Ineta Musteikaitė tapo šio konkurso laureate. Jos darbai yra eksponuojami Raseinių viešojoje bibliotekoje.


      Gediminas Armoška, Žaiginio Pranciškaus Šivickio


pagrindinės mokyklos biologijos mokytojas


 


UŽTEKS TYLĖTI!


Gruodžio 1-oji pasaulyje minima kaip pasaulinė kovos prieš AIDS diena. Prasmingai ši diena buvo paminėta ir mūsų mokykloje. Po pirmos pamokos mokyklos socialinė pedagogė Vilma Daujotaitė ir Mokinių taryba sukvietė visus mokyklos mokytojus, mokinius ir darbuotojus paminėti kovos prieš AIDS dieną. Degant žvakutėms, skambant Freddie Mercury dainai, buvo pristatytas didelis šios ligos plitimas pasaulyje bei tai, kad skaičiai dar neatskleidžia tikrosios padėties baisumo. Su mokiniais buvo diskutuota apie šios ligos atsiradimo ir paplitimo priežastis, apsisaugojimo būdus. Tylos minute pagerbus mirusiuosius nuo AIDS, Mokinių tarybos atstovai visiems bendruomenės nariams įsegė dienos simbolį – raudoną kaspinėlį, išdalino lankstinukus apie šią klastingą ligą ir pristatė informacinį stendą. Kiekvienos pertraukos metu skambėjo Freddie Mercury dainos ir degė raudona žvakė, simbolizuodama, kad mes neabejingi Ž
IV ir AIDS problemų ištiktiems žmonėms.. 


Per ilgąją pertrauką Mokinių taryba, prisijungdama prie užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro bei projekto  „Drąsinkime ateitį“ socialinės kampanijos „Užteks tylėt“ suorganizavo flashmob akciją. Kiekvienas mokinys stengėsi kuo originaliau ir šmaikščiau sukelti  triukšmą ir nutraukti tylą, kaustančią ŽIV ir AIDS problemas visuomenėje. Mes didžiuojamės ir džiaugiamės, nes mums tai pavyko!


             Vilma Daujotaitė, Žaiginio Pranciškaus


Šivickio pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė


 


Išplukdyti Tolerancijos laivai


Lapkričio 16 dieną visame pasaulyje minima Tolerancijos diena. Šią dieną jau devintus metus Lietuvoje inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Tai diena, mums visiems primenanti apie dėmesingumą, supratingumą, atidumą, pakantumą.


 Žaiginio Pranciškaus Šivickio pagrindinės mokyklos bendruomenė kiekvienais metais pamini šią dieną įvairiais renginiais. Šių metų Tarptautinės tolerancijos dienos simbolis - Tolerancijos laivas.


Laukdami Tolerancijos dienos, gaminome tolerancijos laivus, kurie mus suvienijo dirbti draugiškai, toleruoti kiekvieno sumanymus ir pasiūlymus. Išradingi mokiniai sukūrė spalvingus laivus, juos papuošė sentencijomis, pačių palinkėjimais, įvairiais šūkiais... Laivai atrodė originaliai, jie buvo papuošti plevėsuojančiomis burėmis, plukdantys tolerantiškus žmones, keliaujantys per visą pasaulį. Laivai stebino savo įvairove: buvo ir didelių, ir visai mažų... Išradingumo tikrai netrūko, visiems mokiniams.


        Lapkričio 16-osios rytą mokiniai buriavosi prie laivų - laivelių ir skaitė surinktas sentencijas, pačių palinkėjimus, įvairius šūkius. Po to, kiekvienos klasės mokiniai, susikibę už rankų  „statė savo tolerancijos laivą“, tuo parodydami, kad ir bangų mėtomas laivas – mokykla stengiasi plaukti pirmyn sutalpindamas daugybę skirtingų keleivių...Norėtųsi, kad visi mūsų mokyklos mokiniai, jų tėveliai, visi darbuotojai tilptų į draugišką TOLERANCIJOS laivą.


                       Smagu, kad mokinių bendras darbas, kuriant Tolerancijos laivus juos, dar labiau sutelkė būti tolerantiškesniais. Buvo puiki proga dar kartą prisiminti tolerancijos svarbą mūsų gyvenime.


Tolerancijos dieną mokykloje organizavo Vaiko gerovės komisijos nariai: direktorės pavaduotoja Gitana Rašimienė, socialinė pedagogė Vilma Daujotaitė,  pilietiškumo pagrindų mokytoja Renata Šauklienė.

                                                                                                      Milda Kuvikaitė, 9 klasės mokinė


Rugsėjo 1-osios varpeliui nuaidėjus


Kasmet pirmoji rudens diena mus visus: ir smalsius pirmokėlius, ir ūgtelėjusius mokinukus, ir į mokyklą vaikus išleidžiančius tėvus, ir pasitempusius mokytojus suvienija į didelę gražią bendruomenę.


Graži mokyklos tradicija – mokslo metus pradėti Šv. Mišiomis. Klebonas Ramutis Janšauskas  pasveikino ir palaimino visus susirinkusius Dievo namuose. Pasimeldę ir susikaupę grįžome į mokyklą.  Žaiginio Pranciškaus Šivickio pagrindinės mokyklos direktorė Rita Šilvienė paskelbė mokslo metų pradžią,  buvo sugiedotas himnas, pakelta vėliava.


Rugsėjo 1-osios šventėje dalyvavo Šiluvos seniūno pavaduotoja V. Sinušienė, partijos Tvarka ir teisingumas atstovas R. Valinčius,  klebonas R. Janšauskas, Žaiginio bendruomenės pirmininkas A. Kuvikas. Svečiai sveikino moksleivius, jų tėvelius, senelius, mokytojus su rugsėjo 1 – ąją, Mokslo ir žinių diena, mokiniams palinkėjo sėkmės, sveikatos, o mokytojams – kantrybės, pasidžiaugė, kad šis rugsėjo pirmosios rytmetis suburia visą mokyklos bendruomenę į didelę šeimą. Iškilmingą rugsėjo pirmosios dalį pabaigė dešimtokai, palydėdami pirmokus į  klases.


Viktorija Kuvikaitė, 10 klasės mokinė


Mokytojų diena


Spalio 5 diena – Tarptautinė mokytojų diena. Visi žinome, kad ši diena labai svarbi mokytojams, ir ji visada būna  ne tokia, kaip visada.


Pamokos prasidėjo vėliau. 10 klasės mokiniai vedė pamokas jaunesniesiems. Vieni rašė trumpus atsiskaitymus, atliko pateiktas užduotis, kiti piešė savo mylimiausią mokytoją. Naujieji „mokytojai“ puikiai vedė pamokas, mokiniai buvo labai patenkinti, kad nereikės labai daug mokytis, o ir namų darbų ruošti. O tikrieji mokyklos mokytojai taip pat neturėjo laiko nuobodžiauti. Jie šią dieną tapo mokiniais. Savo žinias ir kūrybinius sugebėjimus teko parodyti naujiesiems mokytojams. Jiems teko ne tik išsisukti iš įvairių situacijų, bet ir padainuoti, padeklamuoti.


Po pamokų mokytojai buvo kviečiami aptarti dienos įvykių prie arbatos puodelio ir vaišių stalo.


Viktorija Kuvikaitė, 10 klasės mokinė


Išvyka į Kauno Tado Ivanausko muziejų ir zoologijos sodą


Gražų penktadienio rytą, mes Žaiginio Pranciškaus Šivickio pagrindinės mokyklos jaunieji miško bičiuliai kartu su biologijos mokytoju Gediminu Armoška išvykome į Kauną aplankyti Kauno zoologijos sodą ir Tado Ivanausko muziejų. Pirmiausiai nusprendėme aplankyti Tado Ivanausko muziejų. Smagu apsilankyti, nes čia eksponuojama labai daug eksponatų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio. Čia pamatėme originalaus dydžio orangutangus, lokius, begemotus, vilkus. Sužinojome, kad Kauno T.Ivanausko zoologijos muziejus – vienas seniausių muziejų respublikoje ir vienintelis zoologijos muziejus Pabaltijyje. Visa muziejaus istorija ir veikla glaudžiai susijusi su Lietuvos gamtos mokslo raida ir prof. Tadu Ivanausku. Muziejus įkurtas  1919 m. liepos mėn. 15 d. kaip Gamtos tyrimo stotis prof. T.Ivanausko iniciatyva. Ji rūpinosi gyvosios gamtos tyrimu, Lietuvos faunos rinkimu, sisteminimu, iškamšų gamyba. Pamatėme net e
ksponatus, kuriuos surinko iškilus gamtininkas akademikas, profesorius Pranciškus Baltrus Šivickis. Būtent jo vardu ir buvo pavadinta mūsų mokykla. Įdomu buvo stebėti  jo surinktus eksponatus- įvairius moliuskus iš viso pasaulio, net iš Filipinų. Čia pamatėme net medžioklės trofėjų eksponatų. Gražu buvo pamatyti kokio dydžio ir kokio įspūdingo grožio būna briedžio, elnio, stirnino ragai, kokius šiuo metu Lietuvoje jau sunkiai besurasi. Šiandien muziejaus ekspozicijoj - apie 15 000 eksponatų , moksliniuose fonduose – 200 000. Muziejuje veikia 7 moksliniai skyriai: Bestuburių  (nuo pinčių iki vabzdžių), Entomologijos (vabzdžių), Ichtiologijos (žuvų), Herpetologijos (varliagyvių, roplių), Ornitologijos (paukščių), Mamologijos (žinduolių).


Pabuvoję Tado Ivanausko muziejuje, nukeliavome į Kauno zoologijos sodą. Čia matėme kupranugarius, liūtus, tigrus ir daugelį kitų gyvūnų. Smagu buvo žiūrėti į gražiai besimaudantį ruonį. Kauno zoologijos sodas – vienintelis valstybinis zoologijos sodas Lietuvoje.  Pagal plotą ir laikomų gyvūnų skaičių jis galėtų būti prilygintas vidutiniam Europos zoologijos sodui. Čia laikoma apie tris tūkstančius (2877) gyvūnų, kurie atstovauja 280 rūšis. Yra 17 rūšių vabzdžių, 58 rūšys žuvų, 4 rūšys varliagyvių, 35 rūšys roplių, 73 paukščių rūšys, 82 žinduolių rūšys. 43 gyvūnų rūšys įrašytos į Tarptautinę, 16 – į Lietuvos Raudonąją knygą. Aplankę muziejų, visi su gražiausiais  įspūdžiais grįžome namo.


 Lidija Gužauskaitė, 6 klasės mokinė


 Mokyklos bendruomenės savarankiška talka


Kasmet, artėjant lapkričio 1-ajai, Žaiginio Pranciškaus Šivickio pagrindinės  mokyklos mokiniai noriai ir gausiai kartu su savo mokytojais dalyvauja  mokyklos teritorijos ir Žaiginio miestelio kapinių tvarkymo talkose. Ne išimtis ir šie metai. Gražų spalio 28 dienos rytmetį  mokyklos bendruomenės nariai išsibarstė po Žaiginio mokyklos ir kapinių teritorijas. Vyresnieji mokyklos mokiniai patraukė kapinių link.  Ten grėbė lapus, tvarkė užmirštus, apleistus, nelankomus kapus. Buvo uždegtos žvakutes ant kapų,  kurių mirusiųjų dieną niekas neaplankys. Patys mažiausieji mokyklos mokiniai visas jėgas sutelkė mokyklos teritorijai pagražinti. Buvo sugrėbti ir išvežti įvairiaspalviai lapai. Paplušėjome iš peties. Dabar galime pasidžiaugti švaria mokyklos aplinka ir savo gražiais savarankiškai atliktais darbais.           &nbs
p;                        


Gintarė Martyšiūtė, mokyklos prezidentė


Laimėta III vieta


Raseinių „Šaltinio“ vidurinė mokykla jau septynerius metus organizuoja 5-6 klasių mokiniams matematikos uždavinių konkursą „Šaltinėlio“ taurei laimėti. Pageidavimą dalyvauti šiame konkurse pareiškėme ir mes –Žaiginio Pranciškaus Šivickio pagrindinės mokyklos matematikai. Konkursas vyko paskutinę dieną prieš mokinių rudens atostogas.


Komandą sudarė šeši mokiniai . Iš penktos klasės: Giedrė Musteikaitė, Monika Dabravolskytė, Justas Gužauskas, o iš šeštos klasės: Roslana Maurickaitė, Monika Brazaitė ir Gintarė Jasinskaitė. Dvi valandas mokiniai komandoje sprendė uždavinius ir pateikė atsakymus vertinimo komisijai. Mokinių darbai buvo užkoduoti. Vertinimo komisijai visus aštuonių komandų darbus ištaisius, jie buvo atkoduoti. Tada vertinimo komisijos nariai suprato, kiek kuri mokykla surinko taškų. Atskirai buvo vertinamos pagrindinės ir  vidurinės mokyklos.  Labai nedaug, tik dviejų taškų, trūko, kad būtų laimėta antra vieta.


Džiaugiuosi mokinių pasiektais rezultatais. Mokiniai taip pat buvo laimingi, išgirdę džiugią žinią. Liko patenkinti ne tik tuo, kad galėjo pasitikrinti savo matematines žinias, bet ir kuklia, mokiniui ypač reikalinga, atminimo dovanėle.


Danguolė Radzišauskienė, vyr. matematikos  mokytoja


 
1. 8.00-8.45
2. 8.55-9.40
3. 9.50-10.35
4. 10.55-11.40
5. 12.05-12.50
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40